Три длъжностни лица от Агенция "Пътна инфраструктура" се изправят пред съда. Обвиненията срещу тях са за безстопанственост в особено големи размери.
Бившият председател на Управителния съвет на АПИ Лазар Лазаров е предаден на съда за това, че в периода 07.08.2014 г. -17.02.2015 г. умишлено не е положил достатъчно грижи за възложената му работа по изграждане на магистрала "Марица".
В резултат на това за Министерство на транспортна са последвали щети в размер на 30 813 647 лева. Според държавното обвинение безстопанствеността му е била умишлена.
Ако бъде признат за виновен той може да влезе в затвора от 3 до 12 години. Освен това може да бъде лишен от правото да заема определена държавна или обществена длъжност и да упражняват определена професия.
В периода от 23.01.2014 г. до 26.01.2015 г. Дончо Атанасов и Илиана Златева са членове на Управителния съвет на АПИ. Двамата ще се изправят пред съда затова, че в този период не са положили достатъчно грижи за възложената им работа по изграждане на същата магистрала. Според обвинителния акт те са били съучастници на Лазар Лазаров и много добре са осъзнавали какво става.
Ако бъдат признати за виновни Атанасов и Златева могат да получат наказание "лишаване от свобода" от 3 до 10 години и също да бъдат лишени от право да заемат определена държавна или обществена длъжност.
Още от категорията
Виж всички
България отново е начело по смъртност в ЕС
След работа с оксижен: Пламна сградата на община Разград
МОН публикува новите такси за университетите
Акценти
Виж всички
Автоматичните помощи от 20 евро се оказаха на "ръчна"
Сложиха три нови клетки за контейнери за смет в „Капана"