След като цяла нощ валя, и в момента продължава да се сипе кротко дъждец в Пловдив. Няма да се усилва, но затова пък ще бъде продължителен. Днес ще бъде облачно и дъждовно, като максималните температури ще са между 5 и 10 градуса, сочи прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). В Западна и Централна България се очакват значителни количества, а до обяд валежите ще обхванат и крайните северни райони.
На места в Предбалкана и високите полета на Западна България дъждът ще се примесва със сняг. Ще духа умерен североизточен вятър, който през деня ще се усилва и с него ще нахлува студен въздух.
По Черноморието над южните райони също ще вали дъжд, като до обяд ще завали и по Северното Черноморие. Ще духа умерен североизточен вятър, който постепенно ще се усилва. Максималните температури ще са между 7 и 9 градуса.
Над планините ще е облачно, по върховете мъгливо, с валежи от сняг. В планините от Източна България валежите ще са от дъжд.
През нощта срещу понеделник валежи ще има в почти цялата страна. Ще духа умерен до силен североизточен вятър и застудяването ще продължи. В Предбалкана и по високите полета в Западна България е възможно дъждът да премине в сняг.
В понеделник валежите ще отслабнат, по-късно и ще спрат, а вятърът ще отслабва. Температурите ще са почти без дневен ход.
Във вторник ще преобладава облачно време, вятърът ще отслабне още и в Северна България ще се ориентира от запад-северозапад. В сряда облачността ще е предимно значителна, на места ще има и слаби превалявания. Вятърът отново ще се ориентира от изток-североизток и временно ще се усили. Температурите ще остават без съществена промяна.
TNS.bg
Още от категорията
Виж всички
Повдигнаха обвинение на шофьора на тира, причинил тежката катастрофа със загиналия бивш кмет
Цветан Йоцов е новият зам.-директор на ГДНП