Екипите на пожарната служба са се отзовали на 146 сигнала за наводнени дворове, подлези, улици, приземни етажи на частни и обществени сгради, паднали дървета и оказване съдействие на граждани, за периода от 0.00 часа на 28 юни до 6 часа тази сутрин. Сигналите бяха предимно територията на Столична община, областите Пловдив, Пазарджик, София, Смолян, Бургас.

Най-сложна бе обстановката в областите Пловдив и Смолян. Към момента на повечето места обстановката се нормализира, няма бедстващи хора.

За област Пловдив 

За периода екипите на РДПБЗН – Пловдив са отработили 51 сигнала за наводнени къщи, дворове, подлези, улици, обществени сгради, паднали дървета. Снощи, около 18.33 часа бил получен сигнал за скъсана дига на две места по течението на река Чая, между с.Ягодово, общ. Родопи и с.Катуница, общ. Садово, обл. Пловдив. Залети са земеделски площи, опасност за населените места няма. Създадена бе организация за евакуация на жителите на къщите които са в близост до река Чая. Затворен е път Е-80 Пловдив - Хасково. Няма получени сигнали за бедстващи хора.

Област Смолян

Екипите на РДПБЗН – Смолян са отработили 32 сигнала. Повечето от сигналите бяха концентрирани около речното корито на река Черна, която поради обилния дъжд излезе извън коритото си. Екипите на ПБЗН участваха и в изграждането на диги при кв. Устово - Промишлена зона и улиците „Георги Раковски, „Тракия“, „Родопи“, „Димитър Македонски“, „Хан Аспарух“. Бедствено положение е обявено на територията на Смолян и Чепеларе.

В Пазарджишка област са подадени и отработени 26 сигнала. По-спокойна е обстановката в област Бургас, където са отработени 24 сигнала, Монтана - 5 и Софив - 7. Никъде в областите няма бедстващи хора. 

Междувременно е започнал описът на щетите, причинени от преливането на река Чая в община Асеновград. Най-засегнатите зони са около Катуница и Тополово, където пътят бе залят и отнесен на места, и около Нареченски бани, където бе разрушен мост.