
„За мен решението е в конструктивния смисъл е диалог на възрастните с детето - както в семейството, така и в училище. Те биха могли да бъдат добър пример, като не забраняват и заплашват. Трябва да се обяснява какво стои зад една социална мрежа и как може да се подлага на съмнение видяното. При предизвикателствата се играе със страха от отхвърляне на детето, то да бъде тествано, за да бъде включено в дадена социална група. Родителите и обществото трябва да се опитат да използват социалните мрежи в позитивната им страна, вместо да забраняват". Това каза докторът по психология Галина Кабаджова за Нова тв.
Ученик от София беше откаран в „Пирогов" заради станалото популярно сред децата предизвикателство „Супермен". Друго дете е със счупен прешлен заради същата опасна мода. Оказва се, че социалната мрежа ТикТок е в основата.
„Проблемът е свързан с ценностите и морала, които възпитаваме в децата си. Социалните мрежи са абсолютна епидемия, свикнали сме да ги заклеймяваме като нещо лошо, но вземат превес поради липсата на креативност у децата. Превръщат се в инструмент на родителя да запълни времето на детето, за да може той да има време за себе си", посочва Кабаджова.
Още от категорията

Десетки юристи подписаха апел да не се свиква референдум, който според тях е противоконституционен

Бащата на Сияна: 40 дни адска мъка за мен и моите близки

Акценти




Пожар е изпепелил заведение в Бачково

Пожар пред Окръжна болница, горя бивше заведение



