
Очаква ни динамично време – топло, студено. Със сняг – без сняг, каза пред БТВ климатологът проф. Георги Рачев.
Няколко атмосферни смущения ще минат през България. Днес ще стане топло с температури до 15 градуса, а утре ще стане още по-топло.
„След това ще мине студен фронт и в петък ще има срутване на температурите. Това ще продължи в източна посока и на негово място след 36 часа ще дойде друг атмосферен фронт, който ще доведе до това смутно и бурно време. Ще има от всичко по малко в края на ноември“, каза проф. Рачев.
„Сравнително топло е за края на ноември месец. В България вече сме с отрицателна аномалия спрямо годишната норма. Малко по-студено е от средностатистическото“, коментира климатологът.
Валежите ще бъдат в западната част на Балканския полуостров и в България отново няма да вали много.
Още от категорията

В борбата с пожарите: Обмислят придобиване на нови три самолета "Спартан" за 75 милиона евро


Акценти





Борисов: Няма да бъда кандидат за президент

Издирват млад мъж в Пловдив, взел чужд портфейл в Смирненски


