Категорично фигурата на следващия президент на България трябва да бъде надпартийна. Това коментира бившият министър на здравеопазването и понастоящем лидер на КОД д-р Петър Москов.

"Нужна е разумна тишина и следване на целта. И ако целта е проевропейски просветен патриот, тогава всички партии са длъжни да го направят", посочи още политикът пред Bulgaria ON AIR.

Той коментира и оставките в "Продължаваме Промяната" след обвиненията в корупционни практики.

"Моето мнение и мнението на "Синя България" за "Продължаваме Промяната" е ясно от много време. Това е лява, популистка, опортюнистка политическа сила, дошла под ръката на президента Радев. Какво е нейното бъдеще - ще решат нейните членове", каза още бившият здравен министър.

"Всяка вечер новинарските емисии започват може би с това как нашите малки деца на 13-14 години в банди пребиват други деца. Това са нашите деца. И този проблем няма решение. Ще говорим и за отношението ни към възрастните хора - няма решение. Здравеопазването и образованието ни гълтат все повече пари и боледуваме повече, по-необразовани сме, по-лошо е качеството на услугата. Кажете ми присъствието на г-н Петков или пък неговата оставка води ли до решение на някои от тези проблеми", запита д-р Москов.

"Политиката е да се дават решения на проблемите, които касаят хората, а не да коментираме какво остроумие е казал Борисов на Петков и той с какво му е отвърнал. Защото това е махленска история, това не е политика", заключи той.