
Емблематичният склад „Ориент Табако” е в тежко състояние и пред самосрутване. Това са констатирали специалистите от Инспектората за опазване на културното наследство към Министерството на културата.
Експертът арх. Слави Славов е посетил обекта в края на октомври и е констатирал, че собствениците – фирма „Одрин 8” ЕООД, системно не са изпълнили задълженията си да опазят и поддържат сградата в добро състояние. Не са изпълнили заповед на кмета на Пловдив за укрепването и обезопасаването ѝ.
“Налице е системно неизпълнение на задълженията на собствениците на сградата – недвижима културна ценност, намираща се на ул. ”Одрин” 8 в гр. Пловдив, за полагане на необходимите грижи за нейното опазване, съхранение и поддържане в добро състояние. Те не са предприели мерки за изпълнение на Заповедта на кмета на Община Пловдив, издадена на основание чл.73, ал.3 от ЗКН, въпреки изричното указание, че обжалването по реда на АПК не спира изпълнението ѝ”, пише в документа.
Тепърва ще стане ясен размерът на глобата, която ще бъде наложена на собствениците.
Още от категорията

Опасна онлайн игра учи деца да "търгуват" с наркотици


Евакуираха българите, представяли филм в Израел
Акценти



Младеж плячкосва от пловдивски фитнес, полицията го спипа


Ивелин Попов: Оставам в Ботев! Ще чакам развитие




Темите на Traffic News

Потушават бунтовете в културния сектор със 150 млн. лв.
