Инспекторатът към Министерството на околната среда и водите е извърил проверка в РИОСВ - Хасково, която е установила редица допуснати нарушения и сериозни пропуски по прилагане на екологичното законодателство.
Докладът от проверката е изпратен до прокуратурата. Досегашният директор на инспекцията е освободен от поста, а длъжността ще бъде заета от временно изпълняващ, съобщиха от МОСВ. Досега Инспекцията бе оглавявана от инж. Наталия Пачеманова, която бе назначена в края на 2021 година като изпълняващ длъжността директор на инспекцията, след като бе освободена инж. Тонка Атанасова. После през 2022 година Пачеманова спечели и конкурс за длъжността.
Поводът за проверката са сигнали, получени в МОСВ. Инспекторатът установи още редица нарушения, свързани с назначения в Регионалната инспекция в Хасково.
"Ръководството на министерството ще използва всички правомощия, които законът предвижда, за да понесат нарушителите отговорност, и подобни практики да бъдат преустановени", обявиха от МОСВ.
Още от категорията
Виж всички
Гърневски: Не ми се стъпваше в "Лукойл", но Костов ме прати да държа златната акция
Акценти
Виж всички
Истината за пробиотиците: Кога са полезни и кога не ВИДЕО
Хванаха шампиона по бокс Мартин Поптолев с дрога зад волана