Общината Пловдив планира да даде възможност на заведенията да разширят периметъра на външните си градини, за да могат да спазят изискването на заповедтта на министъра на здравеопазването за дистания от 2 метра между масите, научи TrafficNews. Ако този вариант бъде приет, собствениците на заведения ще могат да разделят масите на по-голямо разстояние и така да запазят броя седящи места, без да бъдат санкционирани, че нарушават разрешителните си.
На този етап е отменено плащането на тротоарно право до края на извънредното положение. Ако обаче то падне, Общинският съвет трябва да вземе ново решение по отношение на таксите за тротоарно право.
В Пловдив мнозина собственици на заведения коментират, че условията , поставени от министъра на здравеопазването , превръщат отварянето на един обект в "икономическо самоубийство".
От българската хотелиерска и ресторантьорска организация са поискали среща с премиера Бойко Борисов и министъра на туризма Никола Ангелкова.
Акценти
Виж всички
                
                
            
                
                
            
                
                
            
                
                
            
                
                Вдигат таксата за издаване на лична карта от януари
                
                
            
                
                Проф. Рачев: По-топъл и с по-малко валежи ноември в Пловдив
                
                
            
                
                Всеки пловдивчанин може да направи лекарствата по-безопасни
Темите на Traffic News