
Предприети са хигиенни мероприятия и обеззаразяване на питейната вода в Неделино и доспатското село Любча, заради замърсяване, съобщават от Регионалната здравна инспекция в Смолян.
Това е било констатирано при вземането на водни проби от здравните инспектори от двете населени места. Резултатите показали, че качеството на водата не отговаря на Наредба № 9 и е негодна за питейно-битови цели, пише Дарик.
Експерти предполагат, че причината за замърсяването са проливните дъждове и реконструкция на водопреносната мрежа. „Издадени са предписания на техническите ръководители на съответните експлоатационни райони към „В и К“ ЕООД-Смолян и са дадени подробни указания за предприемане на хигиенни мероприятия и обеззаразяване на питейната вода“, се казва още в съобщението на здравната инспекция в Смолян.
През последните две седмици са взети общо 14 проби от водата на различни населени места в областта, като само две не отговарят на изискванията. На този етап няма населени места в региона на воден режим.
Още от категорията

20 ранени при катастрофи в страната за 24 часа

Тежка катастрофа със загинал на АМ „Тракия"

50 пожара за денонощие у нас, има един загинал
Акценти



Нов живот за Сахат тепе - хълмът на заб/р/авените обещания!

Окончателно: Георги Семерджиев ще лежи в затвора 20 години




