
Стефан Бакалов, началник "Разследване и разузнаване" в митницата на Летище София, показа в студиото на Нова тв най-новите видове наркотици, продаващи се на тийнейджърите, и заяви, че една доза от новия опасен "чай", който се продава, може да причини инсулт.
"Този нов вид синтетична дрога е много популярна сред учениците и младите. В България я вкараха чужденци, после трафикът бе е поет и от нашенци. Правим всичко възможно да се справяме с нея, вече сме затворили и магазин, в който се продава този „чай", обясни експертът.
"В последните четири години има тенденция за използване на нови синтетични наркотици. Когато те се смесят с обикновена билка, се получава отровна смес, която при консумация много често води до летален край", коментира той.
TNS.bg
Още от категорията

С обръснати глави и стари памперси: Разкриха още три незаконни дома за възрастни хора във Варна

Под 30 градуса в Пловдив днес, очакват се и валежи

Акценти





Излязоха резултатите от матурите!

Огромно дърво се стовари на ключов булевард в "Източен"


