
Шофьор на "Мерцедес" е прекарал 24 часа в ареста, след като повредил колата на ректора на ПУ проф. Запрян Козлуджов. Саморазправата станала на булевард „Кукленско шосе“, близо до бензиностанция ОМW около 5 часа в понеделник.
До инцидента се стигнало след засечка на пътя между фолксвагена на проф. Козлуджов и колата на 39-годишния пловдивчанин Петър Манев. Двата автомобила спрели на червено, а Манев изскочил от мерцедеса, разкрищял се на професора и скочил върху предницата. Ударил няколко пъти с пети, като изкривил ламарините, а след това се върнал в колата си и изчезнал.
Ректорът подал сигнал на 112, а полицаите издирили шофьора и го отвели в ареста. Полицията проверява записите от камерите в района.
Прокуратурата е действала мигновено и срещу Манев е образувано бързо производство за повреждане на имущество. За такъв тип престъпления законът предвижда до пет години лишаване от свобода.
TrafficNews.bg
Още от категорията

Как България върви към еврото

Нова социална пенсия от 1 юли
