Проф. Николай Габровски предлага д-р Мартин Захариев за министър на туризма, научи TravelNews от източници от преговорите. Той ще бъде в състава на правителството, който днес Габровски ще върне на президента Румен Радев. Захариев идва от бранша, където е зам.-председател на Националния борд по туризъм. Има богат опит в маркетинга и рекламата.
През годините работи в областта на медиите, телекомуникациите и туризма като журналист, редактор, радио и телевизионен водещ и продуцент през последните 25 години. Той беше дългогодишен издател на списания, предприемач в различни медийни и иновативни технологични проекти. Завършил е право в Софийския университет и е специализирал "Медиен мениджмънт" в САЩ и Англия. В началото на професионалната си кариера е водещ на различни предавания по радио Витоша, Дарик Радио, БНР, както и на програмата „Всяка неделя“ по БНТ.
Работи като главен секретар на Държавната комисия по далекосъобщения между 1999 и 2001 г. В периода от 1993 до 2008 г. създава и издава едни от водещите списания в България – Union Media, Егоист, ЕГО, Плейбой, Ритъм, Мотор Шоу, Bulgaria Air, Hello!, BBC Знание, BBC Good Food, BBC Top Gear, Auto Bild, Grazia, Glamour.
Още от категорията
Виж всички
Протест пред сградата на bTV в подкрепа на Мария Цънцарова