
Кандидатстудентски изпити ще има всеки месец от януари до септември, обявиха родните ВУЗ-ове. В ожесточената битка за първокурсници схемата за прием, позната ни от години вече е основно променена. Младежите, които са избрали да кандидатстват специалност „Икономика” в УНСС, могат да се запишат за изпит на дата, която им е най-удобна и за месец, който смятат, че е най-подходящ за изявата им, съобщава преса. Но и това не е всичко- те могат да се явяват колкото дати има, а за прием ще важи най-високата им оценка.
Същата схема е приета и от Нов български университет. Там даже били готови да правят изпити по два пъти на месец. Най-старият ни ВУЗ – Софийски университет започва изпитите през март. Идеята е бъдещите студенти да имат свободен месец май, когато ще трябва да държат матури.
В Техническият университет пък ще записват и с резултати от матурите, като кандидатите могат да изберат и резултата си от изпита си по литература.
TrafficNews.bg
Още от категорията
Виж всички
Съдебният състав по делото на Благомир Коцев си направи отвод

Инцидент на гара Мездра, скъсан кабел подпали локомотив
