Стотици посетители се стекоха още в първия ден на изложбата „Ауто сити Пловдив 2018“, част от Международния технически панаир. Те са привлечени от предстоящите премиери, многобройните нови модели и богатата гама автомобили за ежедневието, за бизнес, за свободно време и спорт, които може да се видят от 24 до 29 септември. Наред с тях изложителите показват автобуси, комунална техника и транспортни средства с различно предназначение, резервни части, гаражно и сервизно оборудване.
Дебют в България прави индийската марка „Махиндра“. Тя идва с два висококачествени SUV модела – компактният SUV KUV 100 и 7-местният XUV 500, които предлагат на достъпна цена лукс, удобства и качество, характерни за леки коли от по-висок клас. Голямата изненада на щанда на Honda е премиерата на фейслифта на HR-V. Произведеният в Япония кросоувър е с подобрен бензинов двигател, освежен дизайн, още по-богато оборудване и чудесни седалки.
Премиера също за България има представеният на автосалона в Женева компактен ван Peugeot Rifter. Иновативният модел е подходящ за приключенско каране в най-трудни терени и условия. Интересен е и новият Berlingo с 19 системи в помощ на управлението. Премиерата на Haval H6 разкрива характеристиките на всъдехода. Той разполага с три режима на шофиране и с функции, улесняващи водача.
Високо проходимият пикап Musso прави своята национална премиера също на „Ауто сити Пловдив“. Моделът е изцяло нов, изграден върху платформата на Rexton G4, който е SUV флагманът на южнокорейската марка SangYong. Петместният пикап с двойна кабина съчетава лукс с функционалност и огромна товарна платформа. Японската премиум марка автомобили Lexus презентира най-новия член от семейството си – Lexus RX 450hL. Това е първият 7-местен SUV, предназначен за Европейския съюз, и е наличен за продажба от месец май.
Участниците предлагат феноменални отстъпки, заяви Ивайло Жеглов, управител на фирма „Експо тийм“, която е съорганизатор на проявата заедно с Международен панаир Пловдив. Партньорите на „Ауто сити Пловдив“ - Банка ДСК и ДСК лизинг, също са подготвили преференциални условия за финансиране. Онези, които направят или договорят покупка по време на изложението, ще ползват и улеснения. На щанда на Пътна полиция-Пловдив ще се окомплектова целият пакет от документи за регистрация, с който да отидат в службата, а там ще бъдат обслужени приоритетно.
Освен „Ауто сити Пловдив“ в рамките на Международния технически панаир се организират още девет специализирани изложби. Фирми от 35 държави показват нови технологии, машини и услуги в над сто бранша.Те може да се видят от 9 до 18 ч., а в последния ден – до 14 часа. Един от посетителите ще спечели лека кола по избор измежду 7 модела, като наградата е осигурена от организаторите на „Ауто сити Пловдив“.
Още от категорията
Виж всички
Искат постоянен арест за румънеца, причинил смъртта на шестима мигранти край Бургас
Бащата на Сияна създава гражданско движение
Темите на Traffic News