
Помните ли сцената от „Сам вкъщи” в парка, в която десетки гълъби бяха накацали възрастна жена? На подобна картинка станаха свидетели пловдивчани, само че с далеч по-малко животни. Няколко птици накацаха пловдивчанин до паметника на Хан Крум в Тракия.
Той е заснет от читател на TrafficNews.bg, който разказва, че птиците следвали младежа и спокойно кацали върху него. Момчето ги хранело и се разхождало около паметника, без да му прави впечатление, че на главата има гълъб, а върху ръцете още няколко.
Такава картина е обичайна за градове като Венеция, където храненето на гълъби е атракция, от която се възползват десетки търговци, които продават специална храна за животните. В Пловдив обаче птиците са плашливи и рядко позволяват на някой да ги доближи, в случая обаче явно момчето е намерило подход.
Още от категорията

Включват нови ваксини в имунизационния календар

ГДБОП арестува педофил, блудствал с деца в Стара Загора

Асоциацията на прокурорите в България с нов председател
Акценти




Оперният певец Богомил Спиров загина при катастрофа

Проф. Мурджева: Честите инфекции са знак за опасност



Тежка катастрофа на АМ „Тракия”
