
В Областната администрация в Смолян бе подписан договорът за проектиране на ГКПП „Рудозем - Ксанти”.
"Стойността на поръчката за изработване на проекта е 62 хиляди лева, а срокът за изготвянето му два месеца", каза областният управител на Смолян Недялко Славов.
С подписването на договора приключва първият етап от обществената поръчка и бе определен проектантът. Изпълнителят трябва за 60 календарни дни да изготви работен проект, който да се одобри от МС.
Поредният пункт по българо-гръцката граница се очаква да започне да функционира в средата на 2018 г., тъй като ръководството на Областната администрация работи приоритетно по него.
След необходимите процедури се надявам септември - октомври да обявим поръчката за избор на строител на обекта и през 2017 г. пунктът да е готов, коментира областният управител.
Бъдещият ГКПП Рудозем - Ксанти ще бъде за всички видове ленти и товари, а трасето - с 5 ленти. Така ще се скъси и облекчи пътят до Беломорието.
TrafficNews.bg
Още от категорията

Условията за туризъм в планините са лоши

Наталия Киселова: Въпросът на Румен Радев за еврото е спорен
