
Хората много често говорят за силен и слаб имунитет. Всъщност аз бих искал да ги насочи към мислене за адекватен и неадекватен имунитет. Защото той може да е силен и да реагира неадекватно, или слаб и да реагира адекватно. В двата случая имаме много различен изход. Така че адекватността на имунитета може да бъде директно измервана, или индиректно оценявана. Да се види дали имунитетът съответства с тежестта на заболяването и да се предприемат съответните мерки. Понякога имунитетът трябва да се потисне, понякога – да се предприемат други мерки. Това заяви в сутрешния блок на Нова тв д-р Александър Симидчиев
Той обясни, че в момента активно се правят изследвания за алгоритъм за ранно лечение на коронавирус. Тъй като няма медикаменти, които категорично да променят хода на заболяването в ранния период, дали хората ще потърсят медицинска помощ по-рано или по-късно, няма да има голяма разлика. Важно е единствено, когато се появят затрудненото дишане и недостигът на въздух, човек да бъде близо до лечебно заведение, където да му бъде подаден кислород.
Той припомни, че вече е публикувано и новото ръководство за поведение при коронавирус и е достъпно на четири сайта, така че всички медицински специалисти могат да се запознаят с него.
Д-р Симидчиев коментира и хлорохиновия препарат, от който получихме 15 000 дози. „Ние знаем за този вирус от около 4 месеца. В момента има множество проучвания. Някои са свързани с това, че препаратът работи много добре. други – че все още има съмнение и токсичността му превишава ползите. Така че спорът все още е на ниво науча”, поясни той.
Още от категорията

Желязков благодари на външния министър на Оман за ролята му при освобождаването на българските моряци


Акценти


Депутатите приеха оставката на Кирил Петков





Звезда на Ливърпул загина при катастрофа

