
Бедственото положение в Смолянска област остава в сила и днес. Проходът Пампорово е отворен за движение от снощи, като преминаването се извършва само с вериги. Затворен за движение остава прохода Превала, пътят Пампорово-Стойките и Смилян-Рудозем.
Въведено е ограничение за товарните автомобили над 12 тона с ремаркета и полуремаркета през прохода Рожен. Същата забрана е и за пътят Батак-Доспат, информира дежурният в Областното пътно управление в Смолян, цитиран от БНР. Няма постъпили сигнали за инциденти и бедстващи хора през изминалата нощ.
По високите части на Смолянска област продължава да вали слаб снеговалеж, който вече достигна един метър и половина. Десетки туристи и обслужващ персонал във вилно селище „Малина“ в курорта Пампорово късно снощи алармираха, че втори ден остават блокирани и не могат да се приберат по домовете си заради снежното бедствие.
Второ денонощие без ток остават и жителите на общините Доспат и Борино, частично прекъсване на електрозахранването има и на други места в областта. Заради свлачища има и села без достъп.
В осем общини от Благоевградска област днес все още има населени места без ток. Продължава работата по възстановяване на електричеството в селища от общините Разлог, Белица, Якоруда, Банско, Петрич, Гоце Делчев, Гърмен и Хаджидимово. От Столичната община предупреждават шофьорите, които днес тръгват с автомобилите си към Витоша, да носят вериги.
Още от категорията

Да се направи реална оценка на разходите за строеж за детска болница, призовават от ПП

Поредна тежка катастрофа на АМ "Тракия" в посока София

Акценти






Адвокат нарече катастрофиралата Дебора "боклук"

Голям пожар в село Косово, над 50 души се борят с огъня

