Втори ден остава затворен ГКПП "Златоград", след като български превозвачи направиха контрапротест на гръцката блокада и затвориха единствения пункт в Смолянска област към южната ни съседка.
На пункта има около 20 чакащи коли, в двете посоки. През нощта са били пропуснати от Гърция към България две коли-едната с тежко болен човек, придружаван от лекар и жена-инвалид.
По думите на Асен Въжелиев - управител на Съюза на международните превозвачи, на границата при Златоград няма бедстващи хора, пише БТВ. Магазините са само на няколко километра, а община Златоград е осигурила вода за хората, които са блокирани на пункта.
Българските превозвачи заявиха, че блокадата на пункта е безсрочна, границата няма да бъде отворена докато гръцките трактори не се оттеглят. През пункта ще бъдат пропускани да преминават само спешни случаи.
TNS.bg
Още от категорията
Виж всички
Фондация "Македония" поиска Цоневски, убил Мая, да бъде изключен от БЛС: Това не може да бъде поведение на лекар
Темите на Traffic News