
Илия Д., с прякор Джингиза, е бил арестуван миналият ден. В дома му в Старосел ченгетата от РУ Хисар открили при претърсване 85 старинни монети от различни епохи, с различни орнаменти.
Предполага се, че са особено ценни, дадени са за експертиза, за да се установи автентичността им и към кой период принадлежат, съобщава Блиц.
В къщата на 45-годишния мъж е намерен метал детектор, както и малко количество марихуана. Джингиза е бил арестуван за 24 часа, повдигнато му е обвинение, а вчера е освободен с мярка „подписка“.
Джингиза е бил на гурбет в Холандия, преди няколко години се е върнал и се занимава с иманярство. Член е на Българската асоциация на самородно злато и метеорити, разкриха нашите източници. Това обаче не означава, че има право да иманярства и да копае могили. Джингиза е вълк-единак, копае сам и сам търси съкровища, добавиха източниците ни.
В Хисарско действа една от най-големите в страната иманярски мафии, някои от членовете й откриха несметни тракийски съкровища и артефакти преди години.
Още от категорията

Георг Георгиев: Най-важното послание на папа Франциск към света беше смирението и мира

53 пожара са потушени у нас за последното денонощие

Условията за туризъм в планините са добри
Акценти

Журналист на TrafficNews с номинация за Награда „Пловдив"



Откраднаха кола с украински номер в Остромила ВИДЕО


Голама тапа на АМ "Тракия" посока Пловдив ВИДЕО


В Раковски излъчват на живо погребението на папа Франциск
