
Три къщи са изгорели при пожар в град Сърница, възникнал късно следобед вчера. Други 3 жилищни сгради са останали без покриви, унищожени от пламъците са и 7 стопански постройки, в които се е съхранявал дървен материал. За щастие, няма пострадали хора. Това съобщи пред "24 часа" говорителят на Областната дирекция на МВР в Пазарджик Мирослав Стоянов.
Огнената стихия е била локализирана около 23 часа, но все още се провеждат гасителни действия на място, тъй като запалилият се дървен материал продължава да тлее. На терен е и директорът на Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" в Пазарджик комисар Ангел Ангелов заедно с представители на община Сърница.
Три противопожарни екипа и хора от доброволното формирование в родопското градче са гасили пламъците, обханали жилищните сгради и стопански обекти. Очаква се дежурна група от Районното управление на полицията във Велинград да направи оглед на щетите на изгорелите при пожара къщи и стопански сгради.
Още от категорията
Виж всички
Желязков: Носенето на наказателна отговорност е превенцията срещу безразборното изхвърляне на отпадъци

Кораб, плаващ под камерунски флаг, потъна край Варна

Акценти
Виж всички



Изведнъж стана ясно, че са пълни идиоти



Спартак хвърли бомбата за Купата и обърна Пирин у дома


Темите на Traffic News
