Здравното министерство санкционира Кармен Лазарова, която заведе тежко болната Теодора Маджарова при медиум в Бразилия.

Случаят скандализира институциите, след като стана ясно, че състоянието на онкоболната Теодора се е влошило драстично и близките ѝ подеха дарителска кампания да я приберат в България със специализиран медицински самолет, съобщава БТВ. 

Проверката на здравното министерство показва, че Кармен Лазарова е нарушила закона, като е давала здравни съвети през интернет страницата си, без да има медицинско образование. На Лазарова е връчен акт, където глобата ще е до 10 хиляди лева.

Инспектори от РЗИ и полицаи от столичното 6-то районно още вчера са издирвали Кармен Лазарова, за да й връчат акта. 

В здравната комисия министър Кирил Ананиев оповести резултатите от спешната проверка, която беше предприета.  

„Тя е водила групите, тя ги е напътствала към съответното място за лечение, т.е. тя има някакъв сериозен принос в тази история. Не можем да кажем, че е един доброволец, който напътства този и онзи. Тя е работила в тези канали”, посочи Ананиев. 

Кармен Лазарова вчера обясни, че не е подвела тежко болната Теодора и не й е обещавала чудодейно изцеление в Бразилия. Близките на младата жена признават, че са допуснал грешка, но не са имали друг избор.

Ще продължаваме да търсим пътя към спасението. Докато Теодора е жива, ние няма да се откажем. Защото един ден, когато нашите деца пораснат, те ще попитат: А вие направихте ли всичко възможно? И а трябва да мога да кажа: Да, направихме всичко възможно”, каза съпругът на Теодора – Александър Русанов.