Социалните мрежи избухнаха със снимки на деца, които плуват в изоставения строеж между железа и потънал микробус. Незавършеният строеж е пълен с вода и се намира в Студентски град и привлича окото на много минувачи.
Собственикът на имота настоява да получи разрешение за строеж на 70-метрова сграда, а одобреният план позволява строителството на 26-метрова, предаде Нова телевизия. Главният архитект на София отказва да издаде исканото разрешително за 70-метрова, затова инвеститорът пък отказва да обезопаси мястото и да води над 20 съдебни дела срещу общината.
„Хидропарк Бароко в Студентски град отвори врати!”, гласят публикации в социалните мрежи. А под поста не липсват и забавни коментари: „Водата е синя като в Гърция!”; „Вчера пуснахме мангали да тестват водата дали е годна! От днес по 10 лева вход, за шезлонг 20”.

Още от категорията
Виж всички
Спират движението на метровлаковете между „Сливница" и „Обеля" за половин година
РЗИ-София издаде акт на Васил Терзиев заради боклука
И БСП-ОЛ поиска оставката на кмета на София
Акценти
Виж всички
Потвърдиха присъдата на екскмета Ральо Ралев
Опитаха да оберат църквата в Тракия, задържаха 31-годишен