
Правителството одобри проект на Закон за промени в Данъчноосигурителния процесуален кодекс и предлага на Народното събрание да го приеме. Решението бе прието на днешното заседание на Министерския съвет, съобщиха от МС.
Целта е да се пресече укриване на данъци. Предлагат въвеждане в нашето законодателство на няколко евродирективи до 31 декември 2022 г.
Прецизират се основни понятия и се подобряват съществуващи процедури в областта на административното сътрудничество във връзка с установени в практиката неясноти. В обхвата на автоматичния обмен за данъчни цели се включва и информация, предоставяна от оператори на цифрови платформи, за доходите, получени от продавачите, които извършват дейност чрез тях.
В допълнение се предлага в Закона за акцизите и данъчните складове да се въведе акцизен календар за период от четири години, считано от 1 март 2023 г., с който ще се постигне балансирано увеличение на минималното акцизно облагане на цигарите и останалите свързани категории тютюневи изделия, включително и електронните цигари, съдържащи никотин.
Още от категорията

Финансист: Всички плащания с карти минават през две американски компании, това е големият проблем


Нов скок на потребителската кошница
Акценти


Търсят десетки млади лекари в Пловдив и областта


Зеленски ще се срещне с Тръмп след повече от час

Трагедия в Първомай! Съпруга на полицай е убита в дома си



Провеждат мащабно почистване в „Столипиново"
