Служебното правителство е успяло да договори свободен терминал за доставка на втечнен газ от Съединените щати в последните часове на офертата, съобщиха на брифинг в Министерство на енергетиката.
Днес в 18:00 часа изтече срокът, в който България трябваше да отговори дали иска 7-те танкера втечнен природен газ, които бяха договорени от кабинета "Петков". Служебното правителство поиска отсрочка, за да може да намери свободни позиции за разтоварване на горивото, но в четвъртък от американската компания отказаха.
"Успяхме да договорим разтоварването на един танкер в Турция. Освен това приехме офертата на "Шиниър" за един танкер втечнен природен газ през октомври". "Така министърът на енергетиката Росен Христов коментира изтеклата оферта за доставка на втечнен природен газ от Съединените щати.
Договорените танкери за ноември и декември няма как да бъдат разтоварени.
Още от категорията
Виж всички
Шок на пазарите след ескалацията в Близкия изток: Пловдив удържа фронта с едни от най-евтините горива у нас
Акценти
Виж всички
Освободиха заместниците на областния управител на Пловдив
БМВ излетя от пътя и се вряза в дърво в Тракия