
Оказва се, че според част от населението на Пловдив река Марица и прилежащите ѝ брегове имат много функции - от баня и плувен басейн до пространство за паша. След като TrafficNews ви показа, как във водите на водната обител се плацикат десетина малки и не толкова малки ромчета, дни по-късно представител на малцинствения етнос е обърнал аквапарк "Марица" в конна база.
"Какво прави конят там?, питам аз. Стопанинът му изкрещява: "Не виждаш ли, пасе си конят, че к'во?!", такъв диалог се е разиграл между възмутена пловдивчанка и собственикът на коня.
Последвал кратък диалог, в който жената се опитала да обясни, че подобни кон гощавки в центъра на града са забранени, ала ответната страна язвително ѝ обяснил да вика, който ще.
"Че кой каза, къде пише, че е забранено. Викни колкото искаш полиция", нагло продължил мъжът с коня.
И докато въпросният гражданин на Пловдив Европейска столица на културата счита, че съвсем спокойно и безнаказано може да превръща централни зелени площи в селскостопански обор, то законът е на съвсем друго мнение.
Според Наредбата за опазване на околната среда селскостопански животни могат да бъдат отглеждани единствено и само в крайните квартали на града, и то с известни бройни ограничения. Става дума за кв. Прослав, кв. Коматево, кв. Остромила, кв. Беломорски, кв. Гаганица, кв. Разкопаница, кв.Тодор Каблешков /Шекер махала/, кв.Харман махала, кв.Столипиново.
В регулационните граници на град Пловдив изрично е забранена не просто пашата на обществени места, а и самото пребиваване и съществуване на добитъка.
За забравилите или тези, които си правят оглушки, напомняме, че освен горепосочените рестрикции още е ЗАБРАНЕНО:
- отглеждането на селскостопански животни за лични нужди в мазета, тавани, балкони, веранди, тераси и други непредназначени за целта постройки и помещения
- отглеждането на селскостопански животни и гълъби в околоблоковите пространства и на терени – публична общинска собственост
- пашата на селскостопански животни в регулационните граници на гр. Пловдив, в това число в коритото и по бреговете на реките, напоителните и отводнителните канали
- оставянето на селскостопански животни на обществени места без надзор от собственика или гледачи на животните.
Когато има правила и наредби, които се нарушават, има и предвидени санкции. В случая служители от Общински инспекторат в Пловдив са отговорни да констатират нарушенията, за да последват следните глоби: за физическите лица в размер от 100 до 2000 лева, а за едноличните търговци и юридическите лица от 1000 до 20 000 лева.
Още от категорията

Скандалът около кученцето Мауси продължава, подготвят ли кражбата на животното от приюта?


Пловдивчанин показа как да си направим кална алея пред блока
Акценти





Почина бебето, пострадало при тежката катастрофа край Девин

Путин обяви Великденско примирие


