41-годишен варненец е задържан при опит да реализира измама на територията на Хасково. По схемата „съдействие на полицията“, мъжът се опитал да вземе наличните 6800 лева на двама съпрузи на по 81 години, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Хасково.
След като ги заплашил, измамникът разпоредил на жената да хвърли парите през терасата на жилището. Тя обаче се усъмнила, напъхала в плика вместо пари – торби, и сигнализирала в полицейското управление.
В резултат на предприетите светкавични действия, в момент на вземането на „плячката“, криминалистите засекли мъжа, изпълнявал ролята на муле.
Задържаният е направил самопризнания, пише dir.bg. В процес на издирване е и друг негов помагач от Варна. Продължава документиране на цялостната им престъпна дейност.
Още от категорията
Виж всички
Колеги полицаи се блъснаха на служебния паркинг на Второ районно, стигнаха до съд
Акценти
Виж всички
50 срещу 4000: Когато каузата я няма, улицата остава празна
Почина големият пловдивски архитект Иван Делчев - Чудото