Бус е изпреварил няколко превозни средства през аварийната лента на магистрала "Тракия". За това алармира шофьор, пише GlasNews.
Едно от изпреварванията е заснето от видеорегистратор.
"Eдин индивид, който системно изпреварваше, използвайки аварийната лента на АМ Тракия на 04.07.2024 #CA5811MC", гласи описанието към кадрите на страницата Лудостта по пътищата на България. Нека я спрем заедно.
Според потребителите в мрежата контролът от страна на органите на реда не е достатъчен и затова "ще продължим да виждаме подобни изпълнения".
Шофирането в аварийна лента се наказва с лишаване от право да се управлява МПС за срок от 3 месеца и глоба в размер на 1000 лв. Когато нарушението е извършено повторно, санкцията е лишаване от право да се управлява МПС за срок от 6 месеца и глоба размер на 4000 лв.
Още от категорията
Виж всички
Колеги полицаи се блъснаха на служебния паркинг на Второ районно, стигнаха до съд
Акценти
Виж всички
Възстановяват от утре движението по „Брезовско шосе"
Напусна ни поетът Иван Ройдов
МТС придобива активи на територията на летище Пловдив