„В същия ден, в който става сривът с Фейсбук, са скъсани оптични кабели по дъното на Червено море. По мое мнение говорим за срив на връзката с идентифициращите сървъри и е стандартно да изпише грешна парола“ заяви експертът по киберсигурност Станислав Атанасов по БТВ.
„Преди няколко седмици е имало докладван бъг, който позволява отнемането на парола без знание на някаква информация, но той е бил закърпен и не е валиден“, допълни той.
По думите на психолога Детелина Стаменова хората са много зависими от мобилните устройства и все повече деца заспиват с телефон. Зависимостта може да доведе до промяна на настроенията и невъзможност за общуване.
„Телефоните се превръщат в големия биберон, който на родителите ни е удобно да дадем без да осъзнаваме рисковете. Това е добронамерено, но изключително погрешно от гледна точка на детската психология. Едно дете в първите 7 години от развитието си, за да може да постигне потенциална си, да развие фина моторика, когнитивни умения, възприятия за света и общуване, има нужда от очите на възрастния или на други деца. Когато телефоните са огромна част от живота, ние не успяваме да видим истинския живот“, каза тя.
По думите ѝ заспиването с телефон влияе негативно на дълбокия сън и почивката, но пък в някои случаи може да бъде източник на добро настроение и кортизол.
Още от категорията
По-дълбокият сън подобрява паметта