Пшеницата (житото) е една от най-старите видове култури, използвана от човека за храна. В зърната ѝ се синтезират около 10-14% белтък, въглехидрати под формата на нишесте – от 54 до 80%, и прости захари не повече от 0,15 на сто. В зърното са концентрирани различни макро- и микроелементи и се синтезират витамини от групата В, каротиноиди и никотинамиди.
Процентният състав на макро- и микроелементите зависи от различни фактори – типа почва или климатичните условия. Тъй като пшеницата е една от най-старите култури на Земята, тя е напълно съвместима с потребностите на човешкия организъм и се явява естествено природно лечение за редица заболявания. Тя има способността да държи кръвното налягане в допустимите здравословни параметри.
Като всяко природно средство обаче не бива да се забравя, че постигането на ефекта изисква по-продължително прилагане на конкретното фитолечение. Прогресирането на хипертонията може да бъде спряно в ранен стадий с помощта на пшеница. За целта измийте 2-3 чаени чаши пшеничени зърна (жито), изсушете ги и ги скълцайте ситно в дървено хаванче. От скълцаното жито приемайте по 3-4 супени лъжици на денонощие.
Лечението продължава 2-3 месеца, през което време кръвното налягане постепенно започва да се приучва да бъде в безопасни норми. Проявите на стенокардия (гръдна жаба) са едни от симптоматичните белези на зараждаща се коронарна недостатъчност. Като превантивна мярка народната медицина препоръчва консумацията на пшеничена каша, пише Retro.bg
За да си я приготвите, са ви необходими 3-4 супени лъжици ситно смляно жито. Сложете го в горещ тиган. Бъркайте го често, за да не загори. Когато видите, че леко се е обжарило, прибавете 6 супени лъжици гореща вода и продължавайте да разбърквате, докато заври. Така приготвената каша трябва да се изяде в продължението на едно денонощие на равни промеждутъци. Например първият прием може да бъде в 8:00 ч. сутринта, а следващият - след четири часа. Терапевтичният ефект започва да се чувства минимум след двуседмична консумация на пшениченото зърно, приготвено по този начин. Целият курс е два месеца.
67.4% от смъртните случаи в България са именно вследствие на сърдечносъдови заболявания. Процентът е най-висок в целия ЕС - 28, сочат данни на Евростат. Болестите на кръвоносната система засягат сърцето, кръвоносните съдове, артериите и често са в резултат на натрупване на плака, която е съставена от, наред с другото, холестерол или мастни вещества, натрупани във вътрешните стени на артериите.
Най-честите заболявания, които засягат кръвоносната система, са исхемична болест на сърцето, инфаркт и мозъчно-съдови заболявания (мозъчен удар или инсулт). Физическите упражнения, хранителният режим, тютюнопушенето и стресът могат да окажат положително или отрицателно влияние върху нивото на смъртност от заболявания на кръвоносната система. Диетата наистина играе важна роля, защото нивата на смъртност са по-високи в регионите, в които хората консумират повече наситени мазнини, млечни продукти и месо.
Още от категорията
Случаите на болни от вируси и грип в Пловдив нарастват, 13% от учениците отсъстват от клас