Ефективността на солевите превръзки е доказана на практика. Използват се от много години и са спасили хиляди хора от различни болести, в т.ч. и от операции.
За приготвянето на солевия разтвор е необходима морска или обикновена готварска сол, без консерванти, без йод и други примеси. В този случай добавките могат да навредят, да предизвикат раздразнение. Водата, която ще използвате, също трябва да е чиста от примеси. За целта е подходяща дестилирана, филтрирана или преварена вода, както и дъждовна или разтопена от лед вода. Концентрацията на солта във водата трябва да съставлява 8-10%. Ако е по-малко, няма да е ефективно, ако е повече, може да доведе до увреждане на капилярите и да предизвика раздразнение на кожата.
Ето как се приготвя солевият разтвор: необходими са литър вода и три супени лъжици сол, но без да са препълнени (90 г). Ако ще използвате солевата превръзка за болка в ставата, е достатъчна една чаша вода и 20 грама сол. Разтворът може да се раздели на две части, като използвате и при следващата процедура, но предварително трябва да се загрее. Тази останала част можете да съхранявате едно денонощие в плътно затворен съд. Преди да пристъпите към процедурата, загрейте на котлона солевия разтвор до 50-60 градуса.
Вижте как правилно трябва да се направи превръзката. Необходима ви е памучна или ленена тъкан, нагъната на 4 слоя, или марля, нагъната на 8 слоя. Ако предпочитате тампон, използвайте обикновен памук. Солевата превръзка трябва да е проницаема, т.е. да пропуска въздух. Нагънатата тъкан се потапя в горещия разтвор за една минута. След това леко се изцежда, така че от нея да не капе вода, и се налага на болното място. Кожата трябва да е чиста и суха, без кремове и мехлеми. Освен това на кожата не трябва да има драскотини, увреждания, ранички, пише zdrave.to. Превръзката се закрепва с бинт или лейкопласт, така че да прилепне плътно до болното място.
Внимание!
В никакъв случай не увивайте върху превръзката материал, който не пропуска въздух, например найлонова торбичка; нито пък вълнен шал. Превръзката се слага за през нощта. Ако нямате противопоказания, тя може да остане на болното място до 12 часа. Когато на сутринта я свалите, болното място се изтрива със салфетка, напоена с топла вода, след което се изтрива и със суха кърпа. Ако се налага да си сложите солева превръзка на корема, трябва да я закрепите много плътно с бинт. През нощта обемът на корема намалява и превръзката става по-свободна, затова ако не е закрепена плътно, тя ще се извърти и няма да има полза от нея. Ако сте решили да лекувате със солева превръзка гърба си, се налага да навиете във формата на цилиндър тъкан, който да поставите под гръбначния стълб и да закрепите с бинт. Това цилиндърче ще позволи на превръзката да прилепне плътно на болното място. Ако е за раменния пояс, бинтоването е във вид на осморка - през гърба и под мишниците. Ако пък се налага да положите солева превръзка на долната част на гръдния кош, тогава увивате бинта в кръг. При левкоза превръзката се налага на цялото тяло на принципа на завиване с чаршаф. Ако сте решили именно чрез солева превръзка да прочистите организма си, се използва обикновена памучна риза, която се напоява с разтвора и се облича за през нощта.
Солевата превръзка има абсорбиращо действие, твърдят специалистите. При съприкосновение с кожата влагата от превръзката изсмуква вирусите, микробите, болестотворните бактерии, токсините и отровите. При това тъканите на организма се обновяват и изчистват.
Лечение на синузит, хрема и фронтит. При синузит превръзката се поставя на бузите, носа, обхващайки и част от челото. На носните крила се слагат памучни тампони. Отгоре превръзката се фиксира с бинт. Оставя се за през нощта, а на сутринта се премахва. Лечението продължава до пълното оздравяване. За засилване на ефекта носът се промива с 9-процентен солев разтвор.
За лечение на ставите, бурсит, полиартрит, артрит превръзката се налага на болните стави, като трябва да обхване крайника на 15 см над и на 15 см под проблемното място. Държи се през нощта. Процедурата се прави в продължение на две седмици.
Мускулни болки. При преумора, болки в мускулите и разтежения превръзката се слага на проблемното място. За по-добър ефект при преумора допълнително може да наложите солева превръзка и на кръста, и на шията си. На сутринта дори силната болка намалява, а при повторна процедура - изчезва.
Ангина. При всякакви възпалителни процеси в гърлото - ангина, трахеит, ларингит, превръзката се поставя на шията. При главоболие се слага на шията и главата и се фиксира с общ бинт. Процедурата трябва да се повтори не по-малко от 3 пъти. Превръзката на гърлото се слага вечер, преди сън, на сутринта се сваля. Върху нея увивайте кърпа или шал. Още след първата процедура ще се почувствате по-добре.
Пневмония, бронхит. При бронхит превръзката се слага на гърдите, а при пневмония - на гърба откъм болната страна. След това се фиксира така, че да не пречи на дишането, но да е плътна, като отгоре увиете кърпа или шал. За по-плътно прилепване на гръбнака се слага навита на цилиндърче кърпа. Срокът на лечение е 5 дни. При белодробни кръвотечения превръзката е противопоказна.
Лечение на сърдечни болести. Солевата превръзка се използва при перикардит, ендокардит и миокардит. За целта е нужна памучна кърпа “на квадратчета, на вафлички” като се нагъва на три. Потапя се в подгретия солев разтвор и се изцежда. Превръзката се слага на лявото рамо, обхващайки сърдечната област отпред и отзад. Краищата се фиксират с бинт. Процедурата се провежда през ден, 7 пъти. При стенокардия, порок на сърдечните клапи и исхемична болест на сърцето солевата превръзка е противопоказна.
Щитовидна жлеза. Солевата превръзка се използва при лечение на гуша в обострена форма. Такава процедура подобрява състоянието, но за съжаление не се справя с болестта окончателно.
Черен дроб. При заболявания на черния дроб солевите превръзки се редуват с горещи грейки. Жлъчните протози се разширяват и освобождават застоялата жлъчна течност, изкарвайки я през червата.
Червата. При възпалителни процеси в червата превръзката се слага на корема, процедурата се повтаря 7 дни. При отравяния солевата превръзка помага отведнъж, но при тежка форма се повтаря 4 пъти.
Главоболие. Солевият разтвор помага при главоболие, предизвикано от възпаление, оток на мозъка или мозъчната обвивка, от воднянка и тумор на мозъка. При склероза на съдовете на главния мозък дадената процедура е противопоказна. Превръзката се поставя по принципа на широки ивици или шапчици. Отгоре се закрепва с бинт.
Мастопатия, рак на гърдата. Солевата превръзка е много ефективна при мастопатия и рак на гърдата. Лечението продължава 2-3 седмици. Това ефективно средство се използва и при левкоза, лъчева болест, анемия, аденом на простата, доброкачествени и злокачествени тумори на кожата, хематоми, изгаряния. Може да се използва и за изчистване на организма от натрупани шлаки и отрови.
При гнойна рана. Две чаени лъжички сол се разтварят в 200 мл вода, получава се около 8-10-процентен разтвор. Марличка или бинт се натапя в разтвора, изцежда се и се налага на раничката. Като изсъхне - пак. И така, колкото е необходимо. Това е оптималното съотношение - 2 чаени лъжички на чаша вода. По-малка концентрация няма да действа. Ако е повече, ще навреди. Затова спазвайте пропорцията.
Противопоказания. Язва на дванадесетопръстника, язва на стомаха, преплитане на червата, запек, херния, сраствания, камъни в жлъчните пътища, бъбреците - всички тези заболявания не могат да се лекуват по този метод, тъй като процедурата може да навреди при тези болести.
Още от категорията
Изследване: Пакетчетата за чай освобождават милиони частици микропластмаса, които навлизат в клетките на червата