В рамките на разпоредената специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата през изминалото денонощие са проверени 12 878 моторни превозни средства.
Извършен е контрол на 15 008 водачи и пътници. Съставени са 3416 фиша и 399 акта за установени административни нарушения.
Акцент в акцията е недопускане на управление от водачи, употребили алкохол, наркотични вещества и/или техни аналози, както и управление на МПС от неправоспособни шофьори.
В рамките на изминалия ден са установени общо 30 водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол – седем от тях са шофирали след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, 23-ма - с над 1,2 на 1000, а един е отказал да бъдат тестван.
Под въздействие на наркотични вещества или техни аналози са засечени да шофират осем души, един е отказал да бъдат тестван.
Още от категорията
Виж всички
Кола се заби в подлез във Варна, има ранени СНИМКИ