Километрични опашки се образуват на голяма част от КПП-тата на входовете и изходите на Пловдив. Стотици шофьори се опитват да влязат или излязат от града в първия работен ден след въвеждането на новите по-строги мерки.
Голяма част от пътуващите идват от селата край Пловдив и се опитват да стигнат до работните си места. Приканват се гражданите да си поставят бележите от работодателите на предното стъкло, за да се извършват по-бързо проверките. На пропускателния пункт на Карловско шосе има общо 8 полицая в двете платна. В момента униформените са по-толерантни и проверките се извършват бързо. Буферният период за водачите да си набавят служебни бележки от работодателите е днес до 17 часа.
От МВР призовават шофьорите да са по търпеливи и да си предвидят повече време за пътуване.
Ако пътувате за работа, бъдете готови да покажете служебна бележка. Ако се връщате в родния си град след почивните дни, трябва да го докажете с постоянен адрес с лична карта. Хората, които пътуват по медицински причини, трябва да носят бележка от лекар.
В сила са и ограниченията за пазаруване в магазини и аптеки. Възрастните хора имат свободен коридор от 8.30 до 10.30 часа всяка сутрин.



Още от категорията
Виж всички
Почина жената, пострадала при жп инцидент край Исперих
Влак удари жена край Исперих, ампутираха крака ѝ