Временно е ограничено движението на товарни автомобили над 12 тона в областите Плевен, Враца, Монтана и Видин поради силен снеговалеж и снегонавявания, съобщават от Агенция „Пътна инфраструктура“.
Шофьорите на леки автомобили да се движат с повишено внимание и съобразена скорост в Северозападна България, съветват от АПИ.
Ограничен е тежкотоварният трафик в посока Благоевград на автомагистрала "Струма" поради снеговалеж и почистване. Необходимо е водачите да изчакват на място. Трафикът се регулира от "Пътна полиция", допълват от пътната агенция.
Шофьорите, на които в следващите дни им предстои пътуване, да тръгват с автомобили подготвени за зимни условия.
Водачите да шофират с повишено внимание и съобразена скорост, като спазват необходимата дистанция, да не предприемат резки маневри.
Блокирането на движението от превозни средства, които не са подготвени за зимни условия, затруднява пътуването на всички останали шофьори и работата на снегопочистващата техника, коментират от АПИ.
Още от категорията
Виж всички
Три коли прегазиха човек на АМ "Тракия" край Пазарджик
Акценти
Виж всички
50 срещу 4000: Когато каузата я няма, улицата остава празна
Почина големият пловдивски архитект Иван Делчев - Чудото