Катастрофа с няколко ударени автомобила е станала тази вечер в Асеновград. Инцидентът се е разиграл на тиха жилищна улица, където лек автомобил е помел поредица от паркирани коли, показват кадри, разпространени в социалните мрежи.

По информация от живущи в района, щети има по поне три автомобила, собственост на различни семейства, паркирани пред жилищните блокове. Очевидци разказват, че след първоначалния удар колата е продължила движението си и се е блъснала в електрически стълб, който се е счупил от удара.

В коментарите под публикациите очевидци предполагат, че инцидентът е резултат от несъобразена скорост и хлъзгава пътна настилка. 

На място са пристигнали полицейски екипи. Районът е бил временно обезопасен, докато органите на реда извършват оглед.

Към момента от МВР няма официална информация за причините за катастрофата.