МВР обяви междинните резултати от специализираната полицейска операция за спазване на Закона за движение по пътищата.

13 998 моторни превозни средства са проверени в рамките на разпоредената специализирана полицейска операция. 

Извършен е контрол на 16 218 водачи и пътници. Съставени са 3977 фиша и 735 акта за установени административни нарушения. 

Акцент в акцията е недопускане на управление от водачи, употребили алкохол, наркотични вещества и/или техни аналози, както и управление на МПС от неправоспособни шофьори. 

В рамките на изминалия ден са установени общо 18 водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол – 7 от тях са шофирали след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила.

Други 11 -  с над 1,2 на 1000, а един водач е отказал тестване.  

Под въздействие на наркотични вещества или техни аналози са засечен да шофират деветима, като двама са отказали тестване.