12 шофьора са задържани при акция на пътя през последните три дни в Пловдив и областта. Осем от тях са засечени да управляват след употреба на алкохол, като с най-голяма концентрация в кръвта – над 3 промила, бил 42-годишен мъж, хванат на бул. „Македония“ в Пловдив.
Показания около 2 промила дрегерът отчел при четирима негови колеги, сред които и жена, установени на кръстовището между Кукленско шосе и околовръстния път на Пловдив, в квартал „Кючюк Париж“, в Садово и Стамболийски.
Останалите пияни шофьори са регистрирани на територията на Трето и Шесто районни управления и в отсечката между Карлово и село Васил Левски. Междувременно, под въздействие на наркотични вещества били трима мъже и друга жена, задържани при полицейски проверки в район „Северен“, град Съединение и селата Труд и Брестник. Срещу всички извършители са образувани бързи производства.
Акценти
Виж всички
Ръст на ражданията в Пловдив въпреки демографския спад
Локо стартира подготовка с двама нови и един на проби
Темите на Traffic News
Главният архитект на София подаде оставка ВИДЕО