
17 593 моторни превозни средства са проверени в рамките на разпоредената специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата. Извършен е контрол на 19357 водачи и пътници.
Съставени са 5164 фиша и 965 акта за установени административни нарушения. Акцент в акцията е недопускане на управление от водачи, употребили алкохол, наркотични вещества и/или техни аналози, както и управление на МПС от неправоспособни шофьори.
В рамките на изминалия ден са установени общо 24 водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол - 16 от тях са шофирали след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, а други 8 - с над 1,2 на 1000, двама водачи са отказали тестване.
Под въздействие на наркотични вещества или техни аналози са засечен да шофират 6, също толкова са отказали тестване.