
29-годишен мотоциклетист е загинал днес при катастрофа с лек автомобил, съобщиха от полицията в Плевен. Инцидентът е станал около 12.00 часа в Червен бряг.
На кръстовището от улиците "Търговска" и "Цар Калоян", водач на мотоциклет се е блъснал в лек автомобил, управляван от 49- годишен от село Ракита. При катастрофата мотоциклетистът - 29-годишен от Червен бряг, е получил черепно-мозъчна травма. Транспортиран е в болница в Плевен с опасност за живота. Около 15.00 часа е починал. При огледа е установено, че пострадалият е бил без поставена предпазна каска на главата си към момента на събитието.
Шофьорът на лекия автомобил е изпробван за употреба на алкохол - резултатът е отрицателен. Уведомен е дежурен прокурор в Плевен. По случая е образувано досъдебно производство.
Снимката е илюстративна
Още от категорията

Задимяване спря бързия влак от Варна за София


Край на ремонтите по магистралите за това лято
Акценти


Спират майчинството при втори договор от днес


Джулай морнинг: Хиляди посрещнаха първия изгрев на юли


Градове с бъдеще: Къде си струва да инвестираш днес?


Решено: ЕВН повишава цената на тока с 3.6% от днес
