Паркоместа за 140 автомобила ще бъдат направени в район „Източен”. Днес бе направена първата копка на първия паркинг от няколкото междублокови пространства в карето между улиците „Братя Свещарови”, „Славейна” и „Източен”.
Паркингите ще бъдат направени върху места, на които доскоро е имало 70 гаража. Очаква се до два месеца паркингите да бъдат построени, като след това ще могат и да се ползват.
Инвестицията ще е размер на 132 000 лева. Около 40 от паркоместата ще бъдат предоставени по новата наредба за наем по 20 лева, ще бъдат обособени и такива за хора с увреждания. Другите ще бъдат ползвани свободно, обясни районният кмет Николай Чунчуков.
В целия район има 1400 гаража, като вече 700 са премахнати. По-голямата част от тях са в квартал „Гладно поле”, където също ще бъдат обособени паркинги.



Акценти
Виж всички
По-голяма ледена пързалка ще радва пловдивчани тази година
Силно земетресение в Гърция се усети и в Пловдив
„Умни” гривни следят самотни възрастни хора в Пловдив
Темите на Traffic News