
Минералната вода от сондаж №1 в Асеновград има лечебни качества. Това сочи изготвената балнеоложка оценка от експерти на Министерството на здравеопазването. Анализът на минералния състав на водата е поискан от община Асеновград, тъй като такъв досега не е правен, съобщиха от градската управа.
Сондажът захранва градския плувен басейн и още две обществени чешми в града. Според проучванията на здравното министерство минералната вода е с ниска минерализация и повлиява редица ставни заболявания като ревматичен артрит и коксартроза, болести на периферната нервна система, дерматити и др., информира БНР.
От община Асеновград вече са възложили изработката на специални информационни табели за лековитите качества на водата и минералния и състав.
Още от категорията

Двойният аршин на безопасността: Как един узаконен компромис в заведенията може да коства човешки животи


Земетресение от 5,1 край бреговете на Азербайджан
Акценти




Автомузей Марково – перфектната семейна дестинация за деня





Хиляди блокираха центъра на Брюксел в пропалестински протест
Темите на Traffic News

Потушават бунтовете в културния сектор със 150 млн. лв.
