
За пръв път е Европа трансджендър получи високопоставен политически пост. Петра де Сутер стана вицепремиер на Белгия. Тя е от Фламандската партия на Зелените, както и министър за държавните предприятия и държавното управление.
„Гордея се с това, че в Белгия и по-голямата част от ЕС половата идентичност не ви определя като личност и не представлява проблем. Надявам се, че назначаването ми за министър и вицепремиер може да започне дебат в страни, в които това все още не е така“, написа в Twitter де Сутер.
Де Сутер е гинеколог и ръководител на катедрата по репродуктивна медицина в Университета в Гент. Известна е и с това, че се бори за правата на ЛГБТ хората и по-специално на трансджендърите. Тя никога не е крила собствената си трансджендър самоличност. Преди това Де Сутер беше член на Европейския парламент.
Още от категорията

Иран потвърди смъртта на командира на Ислямската революционна гвардия Али Шадмани

Тръмп след срещата в Хага: Победихме Иран, победихме и НАТО
