
Стратегическите сили на Русия са симулирали "масиран ядрен удар" в отговор на ядрено нападение от противник. Това каза президентът Владимир Путин, който ръководи учението от ситуационния център в Кремъл.
Руският лидер подчерта, че използването на ядрено оръжие е крайна мярка, като в същото време допълни:
"Добре разбираме, че именно ядрената триада остава надежден гарант на суверенитета и сигурността нашата страна, позволява да се решават задачите на стратегическото възпиране, както и да се поддържат ядреният паритет и балансът на силите като обективен фактор на глобалната сигурност".
Владимир Путин изтъкна, че Русия и занапред ще продължи да усъвършенства ядрените си сили и увери, че страната разполага с необходимите за това ресурси:
"Подчертавам, не възнамеряваме да се впускаме в нова надпревара във въоръжаването, но ще поддържаме ядрените сили на необходимото равнище", отбеляза руският президент.
Изпрати на приятел:
Още от категорията

Тръмп си купи Tesla, която... не може да кара ВИДЕО
12.03.25 23:16
272

Ватиканът съобщи какво е състоянието на папа Франциск
12.03.25 23:16
966

ЕК: Отделните държави нямат право на вето за превъоръжаването
12.03.25 23:16
570
Акценти





Бившият кмет на Пазарджик Тодор Попов катастрофира
12.03.25 23:16
4208



Кола блъсна Коко Тайсъна, в тежко състояние е
12.03.25 23:16
10133
