
Въоръжените сили на Русия трябва да установят пълен контрол върху Донбас през втория етап от "специалната военна операция" в Украйна. Това каза заместник-командващият войските на Централния военен окръг генерал-майор Рустам Минекаев, цитиран от ТАСС.
"След началото на втория етап на специалната операция, който започна буквално преди два дни, една от задачите на руската армия е да установи пълен контрол над Донбас и Южна Украйна", заяви Минекаев на годишно събрание на Съюза на предприятията от отбранителната промишленост на Свердловска област.
"Контролът над Южна Украйна е още един излаз към Приднестровието, където също има доказателства за потискане на рускоезичното население. Очевидно е, че ние сега воюваме с целия свят, както беше по време на Великата отечествена война, когато цяла Европа, целият свят беше срещу нас. И сега е същото, те никога не са обичали Русия", добави той.
Още от категорията

Зеленски: Западът продължава да доставя оборудване на Русия

Двама загинаха при нападение с руски дронове срещу Одеса

Акценти




Силна градушка удари пловдивско село ВИДЕО




Над 1000 светкавици са ударили Пловдивско при бурята снощи
