
Руските власти няма да задържат принудително граждани, желаещи да заминат на почивка в чужбина или да пътуват до Русия, но всеки руски гражданин трябва да е наясно със ситуацията с коронавируса в другише страни, заяви снощи руският президент Владимир Путин.
Той каза, че някои страни, в които туризмът играе основна роля в икономиката, вече са обявили, че са отворени за туристи.
"Разбира се, не трябва и не можем да забраним на никого да пътува, нито ще го правим. Тези, които искат да заминат в чужбина, трябва да отидат", каза Путин.
Според агенция ТАСС Путин призовава гражданите да обърнат специално внимание на случващото се в страните от Южна Европа.
"Това е много трудна ситуация и не се подобрява", каза Путин. Той изрази надежда, че ваксинацията ще подобри ситуацията.
Още от категорията

Тръмп забрани на американци да посещават Куба с цел туризъм


За първи път Русия атакува Харков с дрон "Blueberry-2"
Акценти


Спират майчинството при втори договор от днес


Джулай морнинг: Хиляди посрещнаха първия изгрев на юли

Вандалите от Смирненски са потрошили коли на две улици

Градове с бъдеще: Къде си струва да инвестираш днес?


