Висшият съд в Ислабамад забрани да се чества празникът Свети Валентин на територията на Пакистан, съобщи в. "Дон", цитиран от ТАСС. Решението е взето след разглеждане на иск на гражданина Абдул Вахид, в който той заявява, че празнуването на Деня на влюбените "противоречи на ислямското вероучение и поради това трябва да бъде незабавно забранено".
Съдът забранява провеждането на всякакви свързани с празника публични мероприятия. На местните медии е наредено да спрат да отразяват събития от този род, както и всякакви насрочени във връзка с празника рекламни акции и кампании.
Миналата година призив към пакистанците да не честват Свети Валентин отправи лично президентът Мамнун Хусейн. Той заяви, че смисълът на този празник не съответства на мюсюлманските традиции и призова сънародниците си "да се придържат към националната си и религиозна идентичност".
Забраната да се празнува Денят на влюбените обаче не попречи на цветарите в Исламабад съществено да повишат цените си още няколко дни преди празника, отбелязва ТАСС.
Още от категорията
Виж всички
Марая Кери ще пее при откриването на Зимните олимпийски игри
Украйна удари руска подводница в пристанището на Новоросийск
Акценти
Виж всички
Възстановяват от утре движението по „Брезовско шосе"
Напусна ни поетът Иван Ройдов
МТС придобива активи на територията на летище Пловдив