Номинираните от избрания за президент на САЩ Доналд Тръмп за членове на администрацията му - Илон Мъск и Вивек Рамасвами, помолиха американците, които са „революционери с висок коефициент на интелигентност“ и желаят да работят над 80 часа седмично, да се присъединят към новосформирания Департамент за ефективност на правителството – при това без заплащане
В нов пост в социалната мрежа X в четвъртък, която изглежда като обява за работа и още един от опитите на Мъск за тролване, акаунтът на министерството публикува следния текст: „Нямаме нужда от повече генератори на идеи на непълен работен ден. Нуждаем се от малки правителствени революционери със супер висок коефициент на интелигентност, готови да работят над 80 часа на седмица за намаляване на разходите. Ако това сте вие, изпратете лично съобщение на този акаунт с вашето CV. Илън & Вивек ще прегледат най-добрите 1% от кандидатите“.
В отделна публикация Мъск се включи в комуникацията, като написа: „Наистина, това ще бъде досадна работа, ще си създадем много врагове и компенсацията е нула. Каква страхотна сделка!“
Мъск, най-богатият човек в света, обеща да намали федералната бюрокрация с една трета и да съкрати 2 трилиона долара от разходите на правителството на САЩ - начинание, което според него „непременно включва някои временни затруднения“.
Новоизбраният президент на САЩ Доналд Тръмп номинира Робърт Кенеди-младши за министър на здравеопазването и хуманитарните въпроси.
Известният със скептицизма си спрямо ваксините бивш адвокат ще застане начело на огромна служба с внушително поле на действие: от контрола върху безопасността на лекарствата, ваксините и храните до медицинските изследвания и здравноосигурителни програми.
Тръмп коментира, че Кенеди ще "направи Америка отново велика и здрава". Бившият демократ се кандидатира като независим кандидат на президентските избори, но се оттегли от надпреварата и подкрепи Тръмп. В замяна получава ключова роля в здравната политика на правителството му.