Израелската армия продължава офанзивата си срещу "Хамас" във всички райони на Ивицата Газа. На този фон Съединените щати призоваха Тел Авив да одобри предложеното споразумение за примирие в анклава.
Десет души са загинали при израелски удар срещу квартал на Хан Юнис в южната част на Ивицата Газа, предаде Ройтерс като се позова на палестинските здравни власти. Други 11 са убити при израелски удари през нощта в централната част на анклава - бежанските лагери Буредж и Нусейрат.
Общо 40 палестинци са загинали през последното денонощие, а близо 36 500 достигна броят на жертвите от палестинска страна от началото на израелската офанзива в Газа.
Израелските военни съобщиха, че са намерили тялото на мъж, за когото се предполага, че е заложник.
По-рано Вашингтон обяви, че американският държавен секретар Антъни Блинкън е провел отделни телефонни разговори с министъра на отбраната на Израел Йоав Галант и с министъра във военния кабинет Бени Ганц, като основна тема е било предложеното споразумение за примирие в Ивицата Газа.
Въпреки официалната позиция на израелското правителство, че приема плана, макар да не е добра сделка, някои крайнодесни членове на кабинета заплашиха да се оттеглят от коалицията.
Още от категорията
Виж всички
Тибет спря достъпа до китайската страна на Еверест
Седеметажна жилищна сграда се срути край Истанбул
Акценти
Виж всички
Жена е в болница след инцидент с автобус в Пловдив
Спартак измъчи Славия, но не успя да хвърли бомба за Купата