Един човек загина при голям горски пожар, разразил се днес близо до плаж в турския курорт Мармарис (окръг Мугла), съобщи турската телевизия НТВ.
Загиналият е служител на горското стопанство в окръг Мугла.
Засега не е известна причината за пожара, който бързо е обхванал сравнително голяма територия. Пламъците бушуват близо до населен район и известен плаж.
Теренът, засегнат от пожара, се намира и много близо до редица големи хотели. На снимки от плажа се вижда как чуждестранните и местните туристи с тревога наблюдават стихията.
Много пожарни коли, 6 хеликоптера за гасене на пожари (изпратени са вертолети от съседните окръзи Измир и Денизли) и друга наземна и сухопътна техника за гасене на пожари опитват да угасят пламъците. Усилията за потушаването на пламъците засега са възпрепятствани от силния вятър, каза валията на Мугла Орхан Тавлъ.
Още от категорията
Виж всички
Бивш охранител на музея "Помпиду" е сред крадците от Лувъра
Темите на Traffic News